Centrum Diagnozy i Terapii. Agnieszka Tchórz-Dytko
Niepubliczna Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna
www.centrum-eureka.pl
Dzieci

Dzieci

potrzebują szerokiego oddziaływania
więcej
SI

SI

Integracja Sensoryczna
więcej
Johansen

Johansen

więcej
Tomatis

Tomatis

więcej
WWR

WWR

Wczesne Wspomaganie Rozwoju
więcej
Diagnoza
Punktem wyjścia do pracy z dzieckiem jest jego całościowe poznanie.
więcej
Terapia
Dysponujemy różnymi metodami służącymi w usprawnianiu funkcji psychofizycznych.
więcej

Terapia Integracji Sensorycznej

Metoda Integracji Sensorycznej to jedna z form pracy z dziećmi zgłaszającymi problemy natury społeczno-emocjonalnej oraz szkolnej.
Jej twórczynią była dr Jane Ayers, która uważa, że „integracja sensoryczna to proces neurologiczny organizujący wrażania płynące z ciała i środowiska, w taki sposób by mogły one być użyteczne do celowego działania”.

Prawidłowy odbiór bodźców zmysłowych (wzrokowych, słuchowych, przedsionkowych, dotykowych, propriocetywnych, węchowych i smakowych) pozytywnie wpływa na kształtowanie się umiejętności psychofizycznych.

Z kolei wszelkie nieprawidłowości w tym zakresie prowadzą do powstania dysfunkcji, wpływając negatywnie na rozwój ruchowy, poznawczy i emocjonalno-społeczny (Przyrowski, 2001).

Jest to metoda pozwalająca wychwycić wszelkiego rodzaju nieprawidłowości na poziomie poszczególnych zmysłów i tak dopasować ćwiczenia, aby ukształtować odpowiednią reakcję na bodziec zmysłowy.

Terapia Integracji Sensorycznej odbywa się w specjalnie wyposażonych salach terapetycznych, które zjadują się w budynku centrum.